Hakkımızda

Genç Yazarlar Kulübü, evrensel, değişime açık, milyonları etkileyen ve daha nice özelliklere sahip edebiyat türlerine, gönül vermiş kişileri bir arada toplamayı amaçlayan bir internet sitesi, hatta bir siteden daha fazlası, başlı başına bir sergüzeşttir.

Genç Yazarlar Kulübünün yola çıkış amacı, yazın dünyasında düş gücünün kapılarını sonuna kadar açan ve biz okuyucuların hayatlarında büyük izler bırakanlara hak ettikleri değerin verilmesini sağlamak ve bu konuda yapılan her türlü eylemi desteklemektir. Bu yolda, yazarlar, çevirmenler, editörler, yayınevleri ve daha nice emek sahipleri tanıtılır, röportajlarla ve çeşitli yazılarla okuyucuya sunulur.

Genç Yazarlar Kulübü, ilk günden itibaren macerasında hızlı ve temkinli adımlarla yoluna devam etmektedir. Yazarıyla, çevirmeniyle elinden geldiğince okuyucuya hizmet etme ve ağırlıklı olarak bu türe yönelik haberleri bir arada toplama güdüsüyle büyüyen kulüp ayrıca röportaj, inceleme, kısa tanıtım, okuma rehberleri gibi alt içeriklerle, türü sevenlerin edebiyata daha da yakınlaşmalarını sağlamaktadır.

Bunun yanında okuyucuların birebir diyaloglara girebileceği aktif ortamlar ile daha keyifli mecralar yaratmayı hedefler. Forum ve Sözlük gibi bölümlerle okurların tartışmalarını rahat ve seviyeli ortamlarda yapmalarına ön ayak olur. Haftanın yapıtı ve Aylık Öykü Seçkisi başta olmak üzere, forumlarının da katkısıyla, okuyucuların düş gücünün eşiklerinden şöyle bir bakmalarına ve hatta adım ya da adımlar attırıp, yaratıcı sürece dâhil olmalarına katkı sağlamaya çalışır.

Okurlarımız da yazar oldu, yüzlerce yazara sahibiz.

Sizler de evrensel edebiyatın puslu sularına dalmak, şiirin bugününü yakalamak, öykünün nefesiyle kalp ritimlerinizi bozmak ve korku tünellerinde koşturmak istiyorsanız, bu kulübe abone olun ve lazer ışıkları arasında, eşsiz olan bu dansa partner olun 🙂